عنوان : در حال حاضر بیش از 1800 کافو نوری در سطح استان نصب و مورد بهره برداری قرار گرفته است
تاریخ ثبت : 1398/04/19

مدیر سیستم های مخابراتی استان؛

در حال حاضر بیش از 1800 کافو نوری در سطح استان نصب و مورد بهره برداری قرار گرفته است.

به گزارش روابط عمومی مخابرات منطقه خراسان رضوی،مهندس علی اکبر شاهی در گفت و گو با خبرنگار روابط عمومی مخابرات استان ضمن اشاره به اینکه تجهیزات مخابراتی و ارتباطی در دنیا با سرعت بسیار زیادی در حال رشد و توسعه است و امروزه تمامی کسب و کارها بر بستر حوزه  ICT  انجام می شود بیان کرد:یکی از دغدغه ها و الویت های مهم مخابرات استان بهینه سازی و همچنین به روز رسانی تجهیزات و زیرساخت های مخابراتی  خراسان رضوی منطبق با آخرین فناوری های ارتباطی روز دنیا است.

 وی با بیان اینکه برای اولین بار در سال 1374 به دلیل مزایای بسیار زیاد ،فیبرهای نوری جایگزین کابل های مسی در زیرساخت های مخابراتی استان شد اظهار کرد: فیبرهای نوری انعطاف‌پذیرترند و طول عمر آن‌ها به دلیل مقاومت بیش‌تر در برابر رطوبت و فرسودگی، از سیم‌‌های مسی بیش‌تر است و هم اکنون بیش از  هزارو 800 کافو نوری در سطح استان با تکنولوژی های مختلف مورد استفاده قرار گرفته است.

مدیر سیستم های مخابراتی مخابرات منطقه خراسان رضوی همچنین به موضوع توسعه و نصب 150 کافو نوری در سطح مخابرات استان تا پایان سال 98 اشاره کرد و افزود:در برنامه سال 98 ، برنامه ریزی و نصب تعداد 150 کافو نوری در سطح استان در دستور کار قرار دارد که تا کنون برنامه نصب 25 دستگاه در شهرستان ها و 25 دستگاه کافو نوری در مشهد نهایی و آغاز  شده  و تا پایان سال جاری با تامین اعتبارهای لازم الباقی  کافوهای نوری در خراسان رضوی نصب خواهد شد.

مهندس علی اکبر شاهی گفت :در سال گذشته هم اتفاقات بسیار خوبی در حوزه توسعه زیرساخت های مخابراتی بر  بستر فیبر نوری افتاد و ما توانستیم بیش از 230 کافو جدید را در مناطق  شهری و روستایی نصب و راه اندازی کنیم.

مدیر سیستم های مخابراتی منطقه خراسان رضوی در بخش دیگری از سخنان خود به  تعریف فیبر نوری پرداخت و گفت : مواد اولیه‌ی فیبر نوری از مس ارزان‌تر و در مقابل آشکارسازها و تقویت‌کننده‌های نوری گران‌تر است. اما به دلیل این که افت سیگنال‌های نوری بسیار کم‌تر است،تعداد  تقویت‌کننده‌ها کم‌تر بوده و قیمت تمام شده کل سیستم در مناطق وسیع کم‌تر خواهد بود. قطر وزن فیبر نوری از سیم مسی کم‌تر است و پهنای باند آن برای ارسال اطلاعات بسیار بیش‌تر است


ارتباطات مردمی 2021

سامانه خدمات تلفن همراه 9990

خدمات تلفن همراه از طریق تلفن ثابت 09129990

سامانه ثبت خرابی تلفن ثابت 20117

پرداخت قبوض تلفن 2000

کلیه حقـوق محفوظ و متعلـق به شرکت مخابرات ایران منطقه خراسان رضوی

آدرس : مشهد - خیابان امام خمینی - ساختمان مرکزی مخابرات منطقه خراسان رضوی - صندوق پستی 333-91735

تلفنخانه : 38111

فکس: 38112525 051

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

تست سرعت