عنوان : اولین پارک فناوری توسعه اقتصاد دیجیتال در مشهد افتتاح شد
تاریخ ثبت : 1397/11/15

با دستور وزیر ارتباطات ،

 اولین پارک فناوری توسعه اقتصاد دیجیتال در مشهد افتتاح شد

  به گزارش روابط عمومی مخابرات منطقه خراسان رضوی ،محمد جواد آذری جهرمی در مراسم افتتاح پارک فناوری با طرح این سوال که لازمه توسعه فناوری چیست؟ گفت: اولین گام وجود زیرساخت هاست که بخشی از آن باید توسط دولت به واسطه تسهیل سرمایه گذاری و بخش دیگر هم توسط بخش خصوصی انجام شود.

وی ادامه داد: از سال ۹۲ تاکنون مجموعا بیش از  ۲۵ هزار میلیارد تومان برای توسعه زیرساخت ها سرمایه گذاری شده است. به طوری که امروز تمام شهرهای کشور به اینترنت نسل ۳ و ۴ متصل شده اند.

وزیر جوان  با بیان اینکه اگر این ظرفیت‌ها نباشد امکان ایجاد اشتغال وجود ندارد تصریح کرد:  ۶۶ درصد روستاها به اینترنت پرسرعت متصل شده اند و ۷۱ میلیون کاربر اینترنت پهن باند در کشور داریم.

وی با بیان اینکه جوانان هم بیکار ننشسته اند گفت: ما امروز  از  ۴۵۰ اپلیکیشن در سال ۹۲ به ۲۵۰ هزار اپلیکیشن ایرانی در پلتفرم های توزیع محصول رسیده ایم که بسیاری از آنها نامدار هستند و برخی از آنها در همین استان حضور دارند.

جهرمی افزود: وزارت ارتباطات در قانون بودجه باید ۶ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان درآمد کسب کند. ما در سال ۹۷ تا به امروز ۴ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان از این درآمد را به خزانه واریز کردیم که تنها هزار میلیارد تومان از آن به وزارت ارتباطات بازگشته است.

وی گفت: با این هزار میلیارد تومان باید صنعت فضایی را توسعه دهیم، روند توسعه خدمات روستایی و زیرساخت‌های فیبر نوری را تسریع کنیم و بسیاری دیگر از اقداماتی که همه آنها قرار است انجام شود.

وزیر ارتباطات تأکید کرد: بر این اساس تصمیم گرفتیم فضاهای مازاد در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات را شناسایی، تجهیز و در اختیار جوانان قرار دهیم

 

EixBN49nBv

Yg0ssXRYnj


ارتباطات مردمی 2021

سامانه خدمات تلفن همراه 9990

خدمات تلفن همراه از طریق تلفن ثابت 09129990

سامانه ثبت خرابی تلفن ثابت 20117

پرداخت قبوض تلفن 2000

کلیه حقـوق محفوظ و متعلـق به شرکت مخابرات ایران منطقه خراسان رضوی

آدرس : مشهد - خیابان امام خمینی - ساختمان مرکزی مخابرات منطقه خراسان رضوی - صندوق پستی 333-91735

تلفنخانه : 38111

فکس: 38112525 051

تست سرعت